Kategori: Gjelle

Shish pule me bullgur

* 1.5 filxhan kafeje bullgur i imet* 300 gr mish pule* 1 luge gjelle salce* 1 qepe* majdanoz* kripe* piper i zi* piper i kuq* vaj Bejeni mishin e pules si mish i grire, grijeni mire ne robotin e kuzhines. Hidhni siper qepen e renduar, bullgurin i cili ka...

Gjelle me thjerreza jeshile

* 3/4 gote uji thjerreza jeshile, te lena ne uje nje nate para* 1 kokerr qepe* vaj ulliri* 2 domate ose 1 luge gjelle salce* 1-2 karrota* kripe* piper Skuqni qepen e prere si per gjelle, pastaj shtoni salcen dhe karrotat. Pasi ti skuqni te gjitha, shtoni thjerrezat dhe...

Pilaf me thjerreza jeshile

* 1 filxhan kafeje vaj ulliri* 2 kokrra qepe te grira si per gjelle* 1 luge gjelle salce* 1 gote uji bullgur* 1 gote uji thjerreza jeshile* 4-5 domate te thara ose taze* 3 speca te thare ose taze* kripe Lajini thjerrezat dhe zijini derisa te zbuten. Skuqni qepet...

Patate te mbushura

* 6 patate te ziera* 1 karrote e zier* bizele konserve* majdanoz* kastraveca turshi* salcice* lengu i nje limoni* vaj ulliri Per salce:* kos* majonez*kripe Rendoni patatet e ziera, shtojini leng limoni dhe bejini si brum. Per mbushje, perzini karroten e zier dhe grire, kastravecat turshi te grira dhe...
Translate »