Shish pule me bullgur

* 1.5 filxhan kafeje bullgur i imet
* 300 gr mish pule
* 1 luge gjelle salce
* 1 qepe
* majdanoz
* kripe
* piper i zi
* piper i kuq
* vaj

Bejeni mishin e pules si mish i grire, grijeni mire ne robotin e kuzhines. Hidhni siper qepen e renduar, bullgurin i cili ka pritur pak ne uje te nxehte, salcen, majdanozin dhe erezat dhe perziejini mire.
Vereni kete mase ne shkopinjte e shishit, rreshtojini ne tepsi dhe futini ne furre me 190’C.
Ju befte mire.

Translate »