* 1/2 paket makarona* 4 salcice* djath kackavall i renduar* vaj ulliri* borzilok* kripe* rigon* piper i kuq Prisni salcicet ne forme te pjerret. Ne nje tenxhere hidhni vaj ulliri dhe salcicet, skuqni per 1-2 min. dhe pastaj shtoni makaronat dhe vazhdoni ti skuqni. Pastaj hidhni piperin e kuq...