Kategori: Brumera

Makarona furre me salcice

* 1/2 paket makarona* 4 salcice* djath kackavall i renduar* vaj ulliri* borzilok* kripe* rigon* piper i kuq Prisni salcicet ne forme te pjerret. Ne nje tenxhere hidhni vaj ulliri dhe salcicet, skuqni per 1-2 min. dhe pastaj shtoni makaronat dhe vazhdoni ti skuqni. Pastaj hidhni piperin e kuq...

Byrek perimesh

* 3-4 prase* 1 karrote* 1 patate* 4 luge gjelle vaj ulliri* 4 veze* 2 luge gjelle miell te mbushura* majdanoz* koper* kripe* piper i zi Praset grijini holle dhe perzijini me kripe per pak minuta, hidhini ne nje ene te thelle, shtoni koperin e grire holle. Pasi te...

Biskota Hene Te Mbushura

* 200 gr. margarin ne temp. dhome* 1.5-2 gota uji sheqer puder* 1/2 gote uji uje i vaket* 30 gr maja* miell sa te marreSiper:* 2 te verdha vezeMbushja:* 2 gota uji arra te shtypura* 1/2 gote uji sheqer puder* 1 gote uji rrush i thate* 1 luge caji...

Pogaca me pete

Brumi:* 3 gota uji miell* 43 gr. maja* 2 te verdha veze* 1.5 filxhane kafeje kos* 1.5 filxhane kafeje vaj* 1.5 filxhane kafeje uje i vaket* 1 luge caji kripe* 100 gr margarin e shkrireMbushja:* 1 gote uji djath i bardhe i renduar* majdanozSiper:* 1 e verdhe veze Perzini...
Translate »