Kategori: Gjelle

Kumpir shtepie

* 4 patate te ziera* 1 luge gjelle gjalp* 1/2 gote uji djath kackavall* 2 salcice* ullinj te zinj* ullinj jeshile* miser dhe bizele konservash* katraveca turshi* ketchup* majonez* kripe* piper i zi Patatet e ziera bejini pure, siper hidhni gjalp, kripe dhe piper te zi dhe perzijini. Pastaj...

Lulelaker me karrota

* 1 lulelaker* 2 karrota* 1 kokerr qepe* 4 thelpinj hudher* 1 domate* vaj ulliri* kripe* sheqer Hidhni vajin ne nje tenxhere dhe shtoni qepen, hudhren, karrotat e prera kub, skuqini derisa te nderroje ngjyra e karrotave. Siper shtoni lulelakren e ndare ne degeza dhe siper lulelakres domatet e...

Byrek perimesh

* 3-4 prase* 1 karrote* 1 patate* 4 luge gjelle vaj ulliri* 4 veze* 2 luge gjelle miell te mbushura* majdanoz* koper* kripe* piper i zi Praset grijini holle dhe perzijini me kripe per pak minuta, hidhini ne nje ene te thelle, shtoni koperin e grire holle. Pasi te...

Sallate pule me majoneze

* 4-5 fileto pule te ziera* 2 karrota* 1 kastravec* 2-3 qepe te njoma* 2 speca* 2 thelpinj hudhre* 1-2 luge gjelle kos* 1 gote uji majonez* koper* piper i kuq* piper i zi* kripe Pritini filetot e pules ne copeza te vogla dhe perzini me kripe dhe ereza.Te...
Translate »