Kategori: Aperitiv

Sallate me laker

* 1 laker e vogel* 2 karrota te ngrira ne rende* 2 luge gjelle majonez* 1 – 1.5 gote uji kos* 1/2 gote uji arra* hudherPer zbukurim:* miser, koper ose arra Lajeni lakren, priteni holle, hidhni kripe dhe shtypeni. Shtoni kosin, majonezen, hudhren dhe arrat. Pasi ti perzini te...

Sallate me perime

* 3 kunguj* 3 karrota* 1 kavanoz gogozhare (spec i kuq)* 1 kavanoz kerpudha* 1 kuti miser* koper* 250 gr ullinj turshi* sipas deshires buke ne kuba, e pjekur ne furre Salca:* 3 luge gjelle majonez* 3 luge gjelle kos* 1 luge caji sheqer*2 thelpinj hudher* leng limoni* vaj...

Shish pule me bullgur

* 1.5 filxhan kafeje bullgur i imet* 300 gr mish pule* 1 luge gjelle salce* 1 qepe* majdanoz* kripe* piper i zi* piper i kuq* vaj Bejeni mishin e pules si mish i grire, grijeni mire ne robotin e kuzhines. Hidhni siper qepen e renduar, bullgurin i cili ka...

Veze te ziera me majonez

* 3 veze te ziera* majonez* piper i zi Te verdhat e vezeve perzijini me majonez dhe piper te zi. Pastaj me kete mase mbushni perseri vezet. Mund ti zbukuroni me majdanoz.Ju befte mire....
Translate »