Kategori: Gjelle me mish

Qofte Suedeze

* 500 gr mish i grire* 1 qepe e grire ne mikser* 1 gote uji gjize pa kripe* 3 luge gjelle qumesht* 2 feta buke te ndenjura* 1.5 luge caji kripe* piper i zi* 1 luge gjelle vajPer kremin:* 2 luge gjelle uthull* 2 luge gjelle miell* 2 gota...

Shish pule me bullgur

* 1.5 filxhan kafeje bullgur i imet* 300 gr mish pule* 1 luge gjelle salce* 1 qepe* majdanoz* kripe* piper i zi* piper i kuq* vaj Bejeni mishin e pules si mish i grire, grijeni mire ne robotin e kuzhines. Hidhni siper qepen e renduar, bullgurin i cili ka...

Sallate pule me majoneze

* 4-5 fileto pule te ziera* 2 karrota* 1 kastravec* 2-3 qepe te njoma* 2 speca* 2 thelpinj hudhre* 1-2 luge gjelle kos* 1 gote uji majonez* koper* piper i kuq* piper i zi* kripe Pritini filetot e pules ne copeza te vogla dhe perzini me kripe dhe ereza.Te...

Qofte Misket

Per brumin e qofteve* 1/2 kg mish i grire pa vaj* 2 feta buke mesi i grire* 3 luge gjelle vaj ulliri* 3 luge gjelle qumesht* 1 luge caji piper i zi* 1 luge caji piper i kuq (sipas deshires)* 1 veze* 1 luge caji rigon* 1 luge caji...
Translate »