Sallate me perime

* 3 kunguj
* 3 karrota
* 1 kavanoz gogozhare (spec i kuq)
* 1 kavanoz kerpudha
* 1 kuti miser
* koper
* 250 gr ullinj turshi
* sipas deshires buke ne kuba, e pjekur ne furre

Salca:
* 3 luge gjelle majonez
* 3 luge gjelle kos
* 1 luge caji sheqer
*2 thelpinj hudher
* leng limoni
* vaj ulliri
*kripe
*menderz (nenexhik)

Prisni holle kungujte dhe karrota dhe skuqini ne pak vaj te ndara, vec e vec.
Prisni edhe perberesit e tjere dhe perzijini ne tigan.
Perzini edhe perberesit e salces dhe hidhjani siper.
Ju befte mire.

Translate »