Kategori: Sallata

Karrota me kos

* 4 karrota* 1 gote uji kos* 2 thelpinj hudher* kripe Karrotat i qerojme, rendojme dhe i skuqim pak ne nje tigan.Ne nje tas perziejme kosin, hudhren dhe kripen dhe shtojme karrotat pasi te jene ftohur.Sipas deshires mund ti hidhni edhe majdanoz.Ju befte mire....

Sallate me lulelaker

*1/2 lulelaker *1 gote kos *2 thelpinj hudhre *piper i kuq *kripe Pastrojeni lulelakren, priteni dhe zieni. Lulelakren e zier ndajeni ne copeza te vogla dhe perzieni me kosin me hudher, shtojini kripe dhe siper hidhini piper te kuq dhe vaj ulliri. Ju befte mire...

Hajdari – Salce kosi me ereza

*1 gote salce kosi*2 thelpinj hudher*koper*menderz (nenexhik)*kripe Perzini mire gjithe perberesit e mesiperm, dhe lereni te prese per 15 minuta ne frigorifer.Zbukurojeni me majdanoz.Ju befte mire....
Translate »