Karrota me kos

* 4 karrota
* 1 gote uji kos
* 2 thelpinj hudher
* kripe

Karrotat i qerojme, rendojme dhe i skuqim pak ne nje tigan.
Ne nje tas perziejme kosin, hudhren dhe kripen dhe shtojme karrotat pasi te jene ftohur.
Sipas deshires mund ti hidhni edhe majdanoz.
Ju befte mire.

Translate »