Kategori: Embelsira

Sheqerpare

* 125 gr gjalp * 1/2 gote uji sheqer puder * 2 luge gjelle miell misri * 2 gota uji miell * 1 kokerr veze * 1 luge gjelle arre kokosi * 1 luge caji sode buke * 1 luge caji vanilie Sherbeti: * 3/2 gota uji sheqer *...

Revani

* 4 kokrra veze* 75 gr gjalp i shkrire* 3 filxhane kafe sheqer* 3 filxhane kafe kos* 5 filxhane kafe miell i bardhe* 1,5 filxhane kafe miell misri* 2 luge caji sode buke* 1 luge caji vanilie* 1 gote uji arra Sherbeti:* 3 gota uji sheqer* 3 gota uji...

Embelsire me karrota

* 1/2 kg karrota (rreth 5 cope karrota)* 1 gote uji sheqer (rreth 200 ml)* 1 paket biskota te thjeshta (petit beurre)* 1 kokerr molle* 1/2 gote uji arra* 1 luge caji kanelle* 2-3 luge gjelle uje* arre kokosi Karrotat dhe molla e renduar hidhen ne nje tenxhere dhe...

Kupa me kafe

*2 luge gjelle kafe turke*1 luge gjelle neskafe*1 gote uji sheqer*1/2 gote uji mielli*1/2 gote uji niseshte*1 luge vanilie* 4,5 gote uji qumesht Hidhini te gjitha ne nje tenxhere, perzini vazhdimisht derisa te ziejne.Pastaj hidhini ne kupa zupe dhe zbukurojini me arra/ lajthi/ bajame/ fistik dhe / ose fruta.Ju...
Translate »