Kupa me kafe

*2 luge gjelle kafe turke
*1 luge gjelle neskafe
*1 gote uji sheqer
*1/2 gote uji mielli
*1/2 gote uji niseshte
*1 luge vanilie
* 4,5 gote uji qumesht

Hidhini te gjitha ne nje tenxhere, perzini vazhdimisht derisa te ziejne.
Pastaj hidhini ne kupa zupe dhe zbukurojini me arra/ lajthi/ bajame/ fistik dhe / ose fruta.
Ju befte mire.

Translate »