Supe me brokoli

*50 gr laker brukseli (e vogel, jeshile)
*1/2 kg brokoli
*4 kokrra patate
*1 kokerr qepe (sipas deshires)
*2 cope vaget ( tablet leng pule/mishi)
*vaj ulliri
*piper
*kripe

Qeroni patatet dhe pritini ne copeza te vogla. Patatet, brokolin dhe lakren hidhini ne nje tenxhere dhe skuqini ne vajin e ullirit. Shtojini uje derisa ti mbuloni, pastaj dhe vagetat, kripen, biberin.
Zieni derisa te zbuten. Pasi te zbuten, perzieni me blender bashke me ujin.
Supa eshte gati. Ju befte mire.

Translate »