Meze me arra

*300 gr. arra te thyera ne mikser
*500 gr. djath i bardhe
*5-6 thelpinj hudhre e shtypur
*vaj ulliri
*piper i kuq

Perzini arrat me hudhren, dhe shtoni djathin e shtypur.
Hidhni piperin e kuq, vajin e ullirit dhe perzieni mire.
Lereni te prese ne frigorifer per gjysem ore.
Ju befte mire.

Translate »