Lulelaker e skuqur

*1 lulelaker

*2 veze
*4 luge miell
*kripe
*pak uje i gazuar

Lulelakra e pastruar dhe e ndare zihet ne nje tenxhere.
Rrihni vezet, miellin, ujin e gazuar dhe kripen ne nje tas.
Lulelakren e zier kalojeni ne masen me veze dhe skuqeni.
Siper lulelakres se skuqur mund te hidhni kos te perzier me hudher.
Ju befte mire.
Translate »