Brokoli i marinuar

*500gr brokoli

*3 karrota te qeruara dhe te prera ne forme rrethore
*1/2 limon leng
*3-4 luge gjelle vaj ulliri
*2 thelpinj hudhre e shtypur
*1/4 djath kackavall i renduar
*piper
*kripe

Brokoli dhe karrotat zihen derisa te zbuten.
Perberesit e tjeret perzihen mire dhe pastaj kjo mase i hidhet siper brokolive dhe karrotave.
Servireni duke i hedhur siper djath kackavall.
Ju befte mire.

Translate »