Pice patatesh

*1 kokerr qepe e prere si per gjelle
*3-4 speca te ngrire
*4 kokrra patate te qeruara e te prera ne forme kubike
*3 salcice
*1 cope sallam/suxhuk
*1 luge vaj ulliri
*1 gote uji djath kackavall i renduar
*piper i zi
*piper i kuq
*kripe

Skuqni qepet dhe specat, pastaj shtoni salcicet dhe sallamin.
Hidhni patatet dhe perzieni, shtoni kripen dhe erezat dhe prisni derisa te piqen patatet.
Pastaj hidhini te gjitha ne tepsi (qelqi), siper hidhni djathin kackavall dhe futeni te piqet derisa te shkrije djathi.
Ju befte mire.

Translate »