Gjelle me kunguj – Praktike


*1 kg kunguj
*3 kokrra qepe
*2 kokrra domate
*8 thejpinj hudhra
*kripe

Prisni qepet ne forme gjysem rrethore dhe hidhini ne nje tenxhere, pastaj hidhni domatet e prera.
Qeroni kungujte, ndajini per gjysem, pritini ne trashesi 2 cm dhe hidhini siper domateve.
Siper hidhni kripe, hudhrat dhe vaj ulliri dhe piqini ne zjarr mesatar pa shtuar uje.
Servireni duke i hedhur kos dhe koper siper.
Ju befte mire

Translate »