Tave kosi

Tave kosi ( 4 persona )
*4 copa mishi
*4 veze
*600-700 gr kos
*5-7 lug miell
*2-3 garuzhde leng mishi
*kripe
*piper

1. Perzini te gjitha bashke dhe hidhini ne tepsin e lyer me gjalp.
2.Siper veni copat e mishit te ziera me perpara dhe futeni ne furre.
3.Piqeni derisa te marri nje ngjyre te kuqrremte nga siper.
4.Mund ti hidhni edhe icik gjalp nga siper taves para se ta fusni ne furre.
Ju befte mire.

Translate »