Kofshe Pule – Stil Buffalo


* 1/3 gote uji miell
* 8 kofshe pule
* 2 luge caj piper i kuq
* 1/4 gote uji vaj ulliri
* 1/4 gote uji ketchup
* 1 luge gjelle gjalp i shkrire
* 1 – 2 luge gjelle salce djegese
* kripe

Ne nje ene perzini miellin, piperin e kuq dhe kripen dhe brenda hidhni kofshet e pules.
Ngrohni tiganin dhe hidhni vajin. Skuqni kofshet mire nga te gjitha anet. (Ne menyre qe te piqen mire mund ti fusni pak edhe te zgara e furres.)
Ketchup-in, gjalpin dhe salcen djegese perzieni mire. Ne kete salce kaloni kofshet e nxehta.
Mund ti servirni te shoqeruar me zarzavate (patate, lulelaker etj.) ose me nje perzierje kosi me djathe.
Ju befte mire.

Translate »