Paste Piramide

* 500 gr biskota normale ( petit beurre )
* 150 gr gjalp
* 4 luge gjelle kakao
* 1 gote uji qumesht
* nga nje gjysem gote uji arra, fiq te thate, kajsi te thate
* 2-3 luge gjelle arre kokosi

1. Shkrini gjalpin dhe perzieni me qumesht dhe kakao.
2. Thyeni biskotat dhe perzini ne qumesht, shtoni arrat, fiqte dhe kajsite.
3. Perzierjen mbeshtilleni ne forme piramide me leter ( folie) aluminiumi.
4. Futeni te pjese e ngrirjes se frigoriferit per 2-3 ore.
5. Pasi te jete ngrire, hidhini arre kokosi dhe priteni per servis.
Ju befte mire.

Translate »