Kurabije Parisi

* 3 te verdha veze
* 1 gote uji sheqer puder
* 250 gr gjalp
* 1 luge caji sode buke
* 1 gote uji arra te thyera
* arra
* miell
Per siper:
* te bardhe veze

Sheqerin puder dhe gjalpin perzijini ne nje ene.Pastaj shtoni vezet, soden e bukes, arrat dhe miellin. Nga brumi qe eshte ne nje trashesi mesatare, beni topa dhe rreshtojini ne tepsi. Veni siper nga nje gjysem arre dhe futeni ne furre te ngroheni duke i lene te piqen me 180’C.
Ju befte mire.

Translate »