Simite me susam

* 3 veze
* 1 gote uji kos
* 1/2 gote uji vaj ulliri
* 125 gr margarin
* 1 luge caji kripe
* sa te marre miell
* 1 luge caji sode buke

Perzini te gjithe perberesit dhe perftoni nje brume te bute. Ndani copa te vogla nga brumi dhe jepini forme rrethi. Siper lyeni me te verdhe veze dhe hidhni susam. Piqini ne furre ne 200’C derisa te skuqen nga siper. (kujdes mos ndani copa te medha nga brumi).
Ju befte mire.

Translate »