Kategori: Gjelle me mish

Qofte me patellxhane

15 cope * 1.5 kg patellxhane te gjate dhe te holle* 4-5 speca te prere trashe* 3-4 domate te voglaPer Qofte:* 1/2 kg mish i grire* 1 veze* 1 qepe* 2-3 thelpinj hudhre* 2-3 feta buke (vetem mesi, te thara ne furre dhe grira ne mikser)* kripe* piper i...

Biftek me djath kackavall

* 1 kg biftek* 4 patate te ziera dhe te shtypura* 1.5-2 gota uji qumesht* 2 luge gjelle vaj ulliri* 1 luge gjelle gjalp* 150 gr djath kackavall* kripe* piper i zi Ne nje tenxhere hidhni vajin e ullirit dhe skuqni pak, sa te filloje te marre ngjyre,bifteket nga...

Qofte Hasan Pasha (me pure) – Turke

Per 8 veta:Per qofte:* 750 gr mish i grire* 1 kokerr qepe* 2 veze* 2 feta buke e ndenjur, e lagur dhe e shtrydhur* piper i zi* kripePer pure:* 5-6 patate* 1 veze* 2 luge gjelle gjalp* 1/2 gote uji qumesht* kripeUje me salce:* 1 gote uji uje* 1...

Kofshe Pule – Stil Buffalo

* 1/3 gote uji miell* 8 kofshe pule* 2 luge caj piper i kuq* 1/4 gote uji vaj ulliri* 1/4 gote uji ketchup* 1 luge gjelle gjalp i shkrire* 1 – 2 luge gjelle salce djegese* kripe Ne nje ene perzini miellin, piperin e kuq dhe kripen dhe brenda...
Translate »