Kategori: Embelsira

Brownie me e mire (Best Brownies)

Gota ujit e perdorur eshte 236 ml.*1 gote uji gjalp i shkrire.*1.5 gote uji sheqer*1 luge caji vanilie*4 veze*1 gote uji miell*2/3 gote uji kakao*1/2 luge caji sode buke*1/2 luge caji kripe*1 gote uji arra/ lajthi/ bajame (sipas deshires) te thyera 1. Ngrohni furren ne 175’C. Lyeni me gjalp...

Kek me limon dhe bajame-LIGHT

*2 kokrra limon*3 veze*200 gr sheqer*55 gr miell*200 gr bajame*1 luge caji sode buke 1. Vendosni limonjte ne nje tenxhere dhe zijini ne zjarr te ngadalte per 1 ore.2.Pritini limonjte ne gjysem, hiqini mesin dhe pastaj hidhni te gjithe pjeset e limonit ne mikser dhe perftoni nje mase si...
Translate »