Kategori: Sallata

Patate te mbushura

* 6 patate te ziera* 1 karrote e zier* bizele konserve* majdanoz* kastraveca turshi* salcice* lengu i nje limoni* vaj ulliri Per salce:* kos* majonez*kripe Rendoni patatet e ziera, shtojini leng limoni dhe bejini si brum. Per mbushje, perzini karroten e zier dhe grire, kastravecat turshi te grira dhe...

Sallate pule me majoneze

* 4-5 fileto pule te ziera* 2 karrota* 1 kastravec* 2-3 qepe te njoma* 2 speca* 2 thelpinj hudhre* 1-2 luge gjelle kos* 1 gote uji majonez* koper* piper i kuq* piper i zi* kripe Pritini filetot e pules ne copeza te vogla dhe perzini me kripe dhe ereza.Te...

Sallate patatesh me kos

* 1 kg patate* lengu i 1/2 limoni* 2 luge gjelle vaj ulliri* 1.5 gota uji kos* 1-2 thelpinj hudhre* 1 kuti e vogel me misra* piper i kuq* kripe Qeroni patatet dhe zini ne uje me kripe. Shtypini dhe perzini me lengun e limonit dhe vajin e ullirit....

sallate me oriz

* 2 gota uji oriz* 2 gota uji uje* 2 karrota te renduara* kastraveca turshi* koper* majdanoz* kastravec per zbukurim Zini orizin me 2 gota uji dhe pastaj kullojeni qe te mos ngeli fare uje. Pastaj shtoni te gjithe perberesit e tjere dhe perzieni. Zbukurojeni me feta kastraveci.Ju befte...
Translate »