Kategori: Gjelle me mish

Qofte Rulo

* 750 gr mish i grire* 3 feta buke e ndenjur* 3 veze (ndani nje te bardhe)* 1 luge caji rigon* 1 luge caji piper i zi* 1 luge caji piper i kuq (sipas deshires)* 1 luge caji kripe* majdanoz* 1 kavanoz 200 gr garnitur e gatshme osepergatiteni vete...

sallate me pule

* 4 -5 fileto pule* 3 speca te kuq* 5-10 kastravec turshi* koper* majdanoz* limon* vaj Ne nje tenxhere zini filetot e pules pastaj pritini ne copa te vogla. Specat piqini ne zgare, furre ose direkt ne zjarr, pastaj qerojini, pasi te ftohen hidhin tek pula. Pastaj prisni edhe...

Mish me zarzavate – Bahcevan Kebabi – Turke

Per 8 veta:* 1 kg mish qingji i prere ne copeza te vogla* 2 kokrra qepe te prera si per gjelle* 2 karrota te prera kub* 2 patate te prera kub* 3-4 speca te prera ne copa te medha (ne 2 pjese)* 3 domate te qeruara dhe prera ne...

Qofte me patate

Per Qoftet:* 1/2 kg mish i grire* 2 feta buke(mesi) e lagur dhe e shtrydhur* 1 veze* 2 luge gjelle qumesht* 1 thelp hudhre e shtrydhur* 2 luge gjelle vaj ulliri* majdanoz* piper i zi* rigon* kripeTe tjerat:* 5 patate* 6-7 speca* 3 domate* 1 filxhan kafeje vaj ulliri*...
Translate »