Shish pule me bullgur

* 1.5 filxhan kafeje bullgur i imet* 300 gr mish pule* 1 luge gjelle salce* 1 qepe* majdanoz* kripe* piper i zi* piper i kuq* vaj Bejeni mishin e pules si mish i grire, grijeni mire ne robotin e kuzhines. Hidhni siper qepen e renduar, bullgurin i cili ka...

Veze te ziera me majonez

* 3 veze te ziera* majonez* piper i zi Te verdhat e vezeve perzijini me majonez dhe piper te zi. Pastaj me kete mase mbushni perseri vezet. Mund ti zbukuroni me majdanoz.Ju befte mire....

Muhalebi – Puding

* 150 gr margarin* 1 gote uji miell* 1 luge niseshte* 1.5 gote uji sheqer* 1 luge caji vanilie* 1 liter qumesht* kanelle Shkrini margarinen ne nje tenxhere, shtoni miellin dhe niseshten dhe skuqini pak. Shtoni perberesit e tjere dhe perzijini derisa te perftoni nje mase me te trashe....

Sallate me laker brukseli

* 1/2 kg laker brukseli* 3 luge gjelle vaj ulliri* 2-3 luge gjelle leng limoni* 2 luge gjelle qepe jeshile e grire* 1 gote uji lajthi* djath kackavall i renduar* kripe Shtypni pak lajthite dhe pastaj skuqini pak. Lakrat rendojini dhe 5 min para servirjes hidhini vaj ulliri, leng...
Translate »