Kategori: Embelsira

Kek me leng qershie

* 4 kokrra veze* 2 gota uji sheqer* 2 luge gjelle kakao* 1 gote uji qumesht* 1 gote uji vaj* 1 gote uji miell* sode buke* vanilie* 1 gote uji leng qershie1. Ne nje ene, perzini vezet, sheqerin, kakaon, qumeshtin dhe vajin, nga kjo perzierje ndani menjane nje gote.2....

Kek me kos

* 3 kokrra veze * 1,5 filxhane kafe sheqer* 4,5 filxhane kafe kos* 50 gr gjalp i shkrire* 4,5 filxhane miell* 4.5 filxhane kafe miell misri* 2 luge caji sode buke* 1 luge caji vanilie* arre kokosiSherbeti:* 4 gota uji sheqer* 4,5 gota uji uje* 1/2 limon Per sherbetin,...

Pasta Mozaik

* 1,5 paket biskota (petit beurre)* 150 gr gjalp* 3 kokrra veze* 6 luge gjelle sheqer puder* 6 luge gjelle kakao* pak uje ose qumesht (rreth 2 luge) Ne fillim shkrini gjalpin, nderkohe qe ai shkrin rrihni mire vezet me mikser pastaj shtoni gjalpin e shkrire dhe perzini derisa...

Kek me portokall dhe karrota

* 3 veze * 1/2 gote uji vaj * 1/2 gote uji leng portokalli * 2 gota uji miell * 1 gote uji sheqer * lekura e nje portokalli e renduar * 1-2 karrota te renduara * 1 luge caji sode buke * arra ose lajthi per siper Rrihni...
Translate »